O nás

Naše filozofie

Thomas Alva Edison (1847–1931):

„Lékaři budoucnosti nebudou předepisovat žádné léky, namísto toho povedou zájem pacientů k péči o lidské tělo, k výživě a k příčinám a prevenci nemocí.“

Dnešní zdravotnický systém spíše udržuje lidi nemocné, než aby je léčil nebo se věnoval dostatečné prevenci nemocí.

Správná strava se odsunula do pozadí, potravinářské firmy nám podsouvají nesprávné teorie o tom, co jíst. Opěvují se ty výrobky, které se nejlépe prodávají a které přináší největší zisky. Stále častěji přibývají pacienti, kteří si stěžují na různé problémy – lékaři provedou mnoho testů, ale nenajdou žádné příčiny těchto problémů. Pacient pak odchází s tím, že je zdravý, ale jeho stav tomu vůbec nenasvědčuje. Bohužel dnešní medicína ve většině případů nehledá příčinu nemocí. Naše společnost přijala model „vzít si prášek na každý neduh“, a to aniž bychom přemýšleli nad tím, co to s naším tělem udělá.

Jak jste na tom vy, řešíte své zdravotní problémy pouze pomocí léků? Pak to není řešení problémů, ale jejich maskování. Potlačením jednoho problému se brzy objeví další a závažnější problémy. Významnou roli zde hrají nežádoucí účinky léků.

Jsme přesvědčeny, že je nutné zaměřit se na řešení příčiny zdravotního problému, místo řešení pouhých následků a maskování projevů. Ať už jsou projevy jakékoliv (astma, bolesti hlavy, nebo závažnější onemocnění), vaše strava hraje zásadní roli při léčbě. Máme s tím zkušenosti.

„Již pátý měsíc jím jinak než dřív. Výsledek – po měsíci mi přestaly závratě a noční palpitace, k dnešku mám o 4 kilogramy méně (když jsem vynechávala tuky a cukry, váha se nehnula). A světe div se – hlady jsem neumřela.“

„8 let jsem míval na prstech chronický ekzém. 3 kožní lékařky vyzkoušely ty nejsilnější kortikoidní masti i biologickou léčbu. Ani se to nezlepšilo, natož aby ten ekzém zmizel. Někdy v únoru jsem si začal zjišťovat více právě o sacharidech a jejich vlivu na nemoci. Na zkoušku jsem některé vyloučil – doteď tomu nevěřím – po týdnu ekzém začal mizet. Nechápu, že to bylo tak jednoduché a už vůbec nechápu, proč mi to nikdy žádný doktor neřekl.“

„Nejím lepek už 3 roky (kromě trochu ovsa), přičemž mě opustily moje nejhorší zdravotní problémy, tělesné i psychické.“

Žádné rychlo-diety a přísné kalorické restrikce u nás nehledejte. Poradíme vám, jak jíst zdravě už napořád a co dělat, abyste dosáhli co nejlepšího zdraví. Víme totiž, že jedině zdravý člověk může být štíhlý a spokojený zároveň.

2 komentáře u „O nás

  1. Viki

    Dobrý deň prajem,

    ja osobne paleo fandím, ale máte nejaké certifikáty, čo sa výživy, zdravia a ľudského organizmu týka? Nenašla som k tomu na Vašej stránke žiadne informácie.

  2. Anna Jermářová Autor příspěvku

    Dobrý den, Viki, děkujeme za Váš dotaz. Ano, obě dvě jsme nutriční terapeutky a máme tedy zdravotnické vzdělání i vzdělání v oblasti výživy a potravin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>